ÇÖZÜMLER

Sıfır Atık Danışmanlığı

Sıfır Atık

Sıfır Atık Nedir?

“Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

Bu felsefeye uygun olarak T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 2017 başlatılan ve Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde yürüyen Sıfır Atık Projesi ile ülkemizin her noktasında atıkların kaynağında ayrıştırılması, değerlendirilebilir atıkların bertaraf edilmek yerine yeniden kullanılması veya geri kazanımının sağlanması, her alanda israfın önlenmesine yönelik tedbirler alarak kaynak kullanımının daha verimli şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.


Sıfır Atık Projelerimiz

Yurtdışında uzun yıllardır sunmuş olduğumuz Zero Landfill çalışmalarımız ile uyumlu şekilde Sıfır Atık hizmetlerimizi sadece sanayinin değil, tüm hizmet noktalarına yönelik olarak sunuyoruz.


Yerel Yönetimler Yerel Yönetimler
Havalimanları Havalimanları
Oteller Oteller
Tren, Otobüs Terminalleri Tren/Otobüs Terminalleri
Yat Limanları, Marinalar Yat Limanları
Okullar,Yurtlar, Üniversiteler Okullar, Yurtlar, Üniversiteler
İş Merkezleri İş Merkezleri
Sağlık Kuruluşları Sağlık Kuruluşları
Zincir marketler, AVM'ler Zincir Marketler, AVM'ler
Sanayi Tesisleri Sanayi Tesisleri

Atık yönetimi alanında 10 yılı aşkın süre deneyimi bulunan, özel sektör ve kamu kökenli uzman ekibimizle, Sıfır Atık mevzuatının gerekliliklerini işletmenizin ihtiyaçlarına göre gerçekleştirmekteyiz. Çünkü biliyoruz ki, atık yönetimi işletmelerde benzer şekilde yürütülse de her işletmenin kendi ihtiyaçları bulunuyor.

Bu amaçla, sanayide üretimin her aşamasında inceleme yaparak, hizmet sektöründe ise faaliyetin her noktasında ihtiyaçları tespit ederek, bu ihtiyaçlar doğrultusunda işletmenin prensipleri ve mevzuat gerekliliklerine göre en uygun yaklaşımı belirliyoruz.


Sıfır Atık Danışmanlığı ve Belgelendirme Hizmetlerimiz

Sıfır Atık sisteminin etkin bir şekilde kurulabilmesi için aşağıdaki adımları gerçekleştiriyoruz.

 • Durum Tespiti
 • Sıfır Atık İhtiyaç Analizi
 • Eğitim ve Farkındalık Çalışmaları
 • Tüm Noktalarda Atık Yönetimi
 • Dokümantasyon
 • Veri ve Gelişme Takibi
 • Sıfır Atık Belgelendirme İşlemleri

Sıfır Atık hizmetlerimizi işletmelerin ihtiyaçları, mevzuat gereklilikleri ve işletme taleplerine uygun şekilde size özel hale getiriyoruz.


Nitelikli Sıfır Atık Belgesi Çalışmalarımız

Sıfır Atık belgelendirme süreçlerinde Temel Belge alınmasını takiben 12 aylık süreçte (mevzuat gereği) Nitelikli Belge İhtiyaçlarınıza göre detaylı çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

 • Nitelikli Belge İhtiyaç Analizi
 • Nitelikli Belge Şartlarına Uygun Yenilikçi Çözümler
 • Nitelikli Belge Başvurusu
 • Sürdürülebilirlik Raporu Çalışmaları
Nitelikli Sıfır Atık Belgesi Çalışmalarımız

Uygulamanın sürekliliğinin takibi amacıyla birlikte çalıştığımız işletmelere talep edilmesi halinde Toplam Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık hizmetleriyle bir bütün halinde hizmet verilebilmektedir.