Tarihçe

İnteraktif Çevre, rekabetçi ve yenilikçi çözümler sunmak üzere Kibar Grubu ve ABD’de 1930’dan bu yana faaliyet gösteren The Heritage Group’un ortak girişimiyle Aralık 2015’te kurulmuştur. Kibar Holding’in Türk sanayi sektöründe etkin rolü ve geniş iş çevresi, Heritage’in toplam atık yönetimi alanındaki tecrübesi ve yenilikçi çözümleri ile birleşerek kurumsal bir çatı altında toplanmıştır.

İnteraktif Çevre, toplam atık yönetimi, çevre danışmanlığı, sıfır atık danışmanlığı, sürdürülebilir turizm sertifikası danışmanlığı, atık yönetimi için 7/24 veri yönetimi çözümleri, kapsamlı eğitim modülleri ve denetim hizmetlerinin yanı sıra iş ortakları aracılığıyla karbon ayak izi, su ayak izi hesaplama gibi çeşitli sürdürülebilir çözümler sunmaktadır.

İnteraktif Çevre, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda sanayiden otellere, alışveriş merkezlerinden perakendecilere kadar geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Şirket, müşterilerinin sürdürülebilirlik yolculuğunda bir çözüm ortağı olarak hareket etmekte ve bu alandaki riskleri en aza indirmek ve çevre hizmetlerinde güvenilir ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamak için süregelen zorluklara benzersiz çözümler sunmaktadır.